Тикет на денот е-Спорт (26.03.2022)

Конечно се враќаме на возбудувањата од Dota 2, за кои верувавме дека ви недостигаа бидејќи во претходните денови постојано бевме на CS:GO, па затоа денеска доаѓаат два натпревари од DPC Divison I.

Team Secret – OG – 2 @ 1.83 во Bet365

OG славеше во воведните два меча на турнирот, а сега оди по третата против добро познатиот ривал Team Secret, кој се очекуваше да го следи нивниот чекор, меѓутоа загуби на една од двете средби. Овие екипи имаат одиграно дури 29 меча, но нас нè интересираат последните три и сите завршиле со победа на OG. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Gladiators – Entity – 2 @ 2.62 во 22Bet

Gladiators одигра само еден меч и го доби со 2-0, додека Entity има еден триумф и еден пораз по две одиграни кола. Овие две екипи се соочија пред еден месец, а тогаш славеше Entity со убедливи 2-0, па затоа и сега ја има фаворитската улога во дуелот. исто така, Entity славеше на три од последните пет меча, додека Gladiators има две победи. Ние предлагаме 2 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*