Мирен натпревар за наплата на супер квота!

Денес од 16:00 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуват екипите на Акрингтон и Гилингем.

Акрингтон е на 13-то место со вкупно 50 бода и учинок од 14 победи, 8 реми и 16 порази.

Гилингем е на 20-та позиција со вкупно 34 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 13 реми и 19 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат доста мирно и неефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнуваат најмногу два гола, па ако и денес биде така ќе нплатиме одлична квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.87 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*