По традиција погодок постигнува само едната екипа!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на германската регионална лига – запад се сретнуваат екипите на Веиденбрук и Родингхаузен.

Веиденбрук е на 7-то место со вкупно 47 бода и учинок од 12 победи, 11 реми и 5 порази.

Родингхаузен е на 8-та позиција со вкупно 38 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 5 реми и 10 порази.

Овие две екипи во меѓусебните седум дуели имаат интересен податок, а тоа е дека гол се постигнува само на едната страна, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*