Мирен и неефикасен натпревар во Ла Лига!

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Атлетик Билбао и Леванте.

Атлетик Билбао е на 8-то место со вкупно 37 бода и учинок од 9 победи, 10 реми и 7 порази.

Леванте е на 29-та позиција со вкупно 18 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 9 реми и 14 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат доста мирно и неефикасно, поточно во последните пет дуели никогаш не се постигнати повеќе од два гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.02 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*