Тикет на денот (вторник, 01.03.2022)

тикет на денот

Првиот ден од март не очекува доста богата понуда за кладење. Се игра вонредно во некои лиги, а тука се и заостанатите натпревари, како и куп натпреварите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Унион Берлин – Ст. Паули – 1 @ 1.74 во Mozzart

Во првото ¼ финале од германскиот ДФБ Куп се сретнуваат бундеслигаш и член на Цвајт. Унион веќе три години е во Бундеслигата и секако оствари одреден натпредок. Минатата сезона се изборија за пласман во Европа и играа во групната фаза од конференциската лига, а сега се борат и за Лигата на шампиони. Купот е вистинско натпреварување за нив. Веќе се во ¼ финалето и се фаворити за овој натпревар. Ст Паули веќе долго беа на лидерската позиција на Цвајт, но поради лошите изданија во последно време паднаа на третата позиција, но се уште не се предаваат. Берлинците се фаворити на овој натпревар, па очекуваме да ја оправдаат таа улога. Типуваме 1 со квота 1.74 во Mozzart.

Барнли – Лестер – 1 @ 2.95 во Bet365

Барнли сега ги собира плодовите од заостанатите натпревари. Тие имаа најмногу, а први почнаа со одложување. Сето тоа доведе до тоа да стигна во еден период и до последното место на табелата, но благодарение на претходните три кола тие стигнаа на 18-та позиција. Лестер на овој натпревар влегува со лошо расположение. Тие во Премиер лига немаат славено на пет натпревари каде што запишаа две реми и три порази, па овде очекуваме Барнли да го искористи тоа. Наш предлог е 1 со квота 2.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*