Тикет на денот е-Спорт (01.03.2022)

Турнирот во CS:GO, Pinnacle Winter Series #3 почна со неколку изненадувања, а ние и денеска ќе ви понудиме два натпревари од него и се надеваме на успешен старт на новиот месец.

Sampi – eSuba – 2 @ 1.83 во Bet365

Двете екипи го почнаа турнирот со триумфи од по 2-1. Sampi славеше против Kova, додека eSuba беше подобар од Into The Breach, па победникот во меѓусебниот дуел ќе стигне на еден чекор од пласман во следната фаза. Овие екипи досега се сретнаа седум пати, при што издоминира eSuba и славеше на пет од нив, па затоа и ние денеска предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

Young Ninjas – EC Brugge – 1 @ 1.57 во 22Bet

Второто дерби се игра меѓу Young Ninjas, кој вчера беше подобар од Urgentum so 2-0, додека EC Brugge направи изненадување против Enterprise (2-1). Young Ninjas влегува како голем фаворит во денешнит меч, меѓутоа мора да биде претпазлив затоа што EC Brugge покажа дека може да биде незгоден противник на претходните средби. Наш предлог е 1 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*