Бундеслига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Продолжува трката за титулата во Бундеслигата. Борусија и понатаму е на второто место, но предноста на Баерн Минхен се топи. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Хофенхајм – Штутгарт – 1&2+

Ситуацијата за Штугарт е се повеќе комплицирана. Во претходното коло беа на чекор до победа, прва во 2022 година, но му дозволија на Бохум да изедначи во судиското продолжение од пенал точката. Штутгарт остана на претпоследното место и првиот тим над цртата им бега четири бода и би било во ред таа да се зголеми. Хофенхајм ја заврши кризата која траеше три кола, па тие во рпетходните две забележаа победа. Овде очекуваме Хофенхајм да победи, а притоа да се постигнат и најмалку два гола на натпреварот. Типуваме 1&2+ со квота 1.83 во Mozzart.

Леверкузен – Арминија – ГГ

Леверкузен е во фантастична форма, но бидете внимателни пред дуелот со Арминија. Леверкузен доживеа незгоден пораз во Мајнц минатиот петок и тоа после четири врзани победи. Засега се и понатаму на посакуваната трета позиција, додека Арминија се држи над зоната за елиминација и тоа е исто така важно за оваа екипа. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Менхенгладбах – Волфсбург – 1

Двата тима поминаа многу лошо во претходното коло. Волфсбург беа поразени на домашен терен од Хофенхајм и повторно се доведеа во тешка ситуација, додека Менхенгладбах прими многу голови на гостувањето во Дортмунд. Двете екипи се наоѓаат на позиции кои не им прилегаат, па веруваме дека ќе направат се за да се тргнат од таму. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.02 во 22Bet.

Фрајбург – Херта – 1

Многу го потценуваат квалитетот на екипата од Фрајбург уште од почетокот на сезоната, но тие еве и на 10 кола пред крајот на сезоната, тие и понатаму се сериозни кандидати за пласман во ЛШ. Херта е екипа  на која им претстои борбаза опстанок и мора да признаеме дкеа играат навистина катастрофално. Овде поради домашниот терен и формата на гостите предлагаме 1 со квота 1.65 во 1xBet.

Гројтер Фирт – Келн – ГГ

Кога би се гледал учинокот само во вториот дел на сезоната, Гројтер би бил во горниот дел на табелата. Вака тимот од Фирт е на последното место со минимални шанси да ја избегне елиминацијата. Келн од друга страна се борат за пласман во Европа, а дури ни ЛШ не им е далеку, а веруваме дека и да нема ништо од тоа не би биле незадоволни. Овде очекуваме најмалку по еден гол на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.63 во Mozzart.

Унион Берлин – Мајнц – 1

Берлинците почнаа да попуштаат, а сега новиот излез во Европа не е повеќе толку извесен. Секако, шансите и понатаму постојат и Унион има само три бода од екипите кои се во зоната за пласман во ЛШ. Мајнц без прекин игра во елитата и скоро секогаш се наоѓа на средината на табелата, а најдоабр пласман им беше 5-то место. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.65 во Bet365.

Ајнтрахт – Баерн – Х2&4+

Дефинитивно дуелите на овие две екипи се возбудливи и неизвесни. Тимот од Франкфурт ги доби двата последни дуели против Баварците, а со две врзани победи над Баерн ретко кој може да се пофали. Баерн од друга страна не блескаше на последните натпревари, но сепак важно е тоа што се уште се на првата позиција. Ние овде предлагаме Х2&4+ со квота 2.04 во 22Bet.

Бохум – Лајпциг – Т22+

Tоа што Бохум го победи Баерн не мора ништо да значи пред дуелот со Лајпциг. Биковите неодамна почнаа да играат како што се очекуваше од нив, па на шесте пролетни натпревари запишаа пет победи и пораз од Баерн Минхен. Бохум е без пораз на последните четири натпревари во Бундеслигата и имаат три реми и триумф против Баерн Минхен. Овде очекуваме Лајпциг да постигне најмалку 2 гола и типуваме Т22+ со квота 1.65 во 1xBet.

Аугсбург – Дортмунд – 4+

Последниот натпревар од Бундеслигата се игра во Аугсбург. Домаќините имаат тешка сезона и се борат за опстанок и покрај фактот дека успеаа да го победат Баерн Минхен. Во моментов се на 16-то место и тоа место води во бараж за опстанок. Дортмунд од друга страна влегува со одлично расположение во овој натпревар. Дефинитивно ќе се борат до самиот крај и нема да се откажат од титулата. Како и да е, наш предлог за овој натпревар е 4+ со квота 2.19 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*