Зголемени квоти во Bet365 за Лига на шампиони (16.02.2022)

Денес на „менито“ имаме повторно два натпревари од рамките на најелтитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони.

По тој повод Bet365 на одредени игри нуди зголемени квоти, а во продолжение на овој текст ние ќе се обидеме да ви ги претставиме.

Интер – Ливерпул

За овој натпревар имаме 4 понуди со зголемени квоти и тоа:

  • 0-2 точен резултат наместо 11, добивате квота 15
  • Диого жота да постигне прв гол добивате квота 7.50, наместо 5.50
  • Салах да постигне 2+ голови коефициентот од 6 е зголемен на 8
  • 2 и ГГ се плаќа со квота 4.50, наместо 3.75

Салцбург – Баерн Минхен

Исто така и за овој дуел Bet365 нуди зголемени квоти и тоа:

  • 2/2 полувреме/крај коефициентот наместо 2.00 е во вредност од 2.30
  • Точен резултат 1-3 коефициент зголемен од 10 на 13
  • Милер прв да постигне гол квота 9 зголемена од 7.50
  • Карим Адејеми да постигне гол почетна квота 3.20, а сега зголемена на 3.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*