Ако ја испочтиуваат и денес традицијата ќе наплатиме квота 3.30!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Питерборо и Ридинг.

Питерборо е на 22-то место со вкупно 20 бода и учинок од 5 победи, 5 реми и 19 порази.

Ридинг е на 21-та позиција со вкупно 22 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 4 реми и 18 порази.

Овие две екипи досега имаат интересна традиција. Имено, на последните девет меѓусебни дуели секогаш се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

4+ @ 3.30 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*