Тикет на денот (петок, 04.02.2022)

тикет на денот

После две недели пауза, овој викенд ни се враќаат најјаките европски лиги. Шампионатите полека влегуваат во вториот дел, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Нинберг – Инголштат – 1&2+ @ 2.10 во Mozzart

После првенствената пауза Нинберг изигра два натпревари и забележа една победа и еден пораз. Интересно е тоа што изгуби на домашен терен од Падерборн, а славеа на гостувањето во Дизелдорф. Тоа беа два тешки ривали, па може да се каже дека Инголштат, барем по позицијата на табелата е солиден противник. Иако се наоѓа на 7-то место, играчите се надеваат на повраток во Бундеслигата. Дефинитивно пролетниот дел ќе биде доста интересен во Цвајт со оглед на тоа што многу екипи сакаат пласман во елитата. Овде очекуваме 1&2+ со квота 2.10 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Миделсброу – 1&0-3 @ 2.05 во Bet365

Овој викенд повторно ќе паузира Премиер лигата, а причина за тоа се натпреварите од ФА Купот. Првиот натпревар од оваа рунда ќе се игра помеѓу Манчестер Јунајтед и Миделсброу. Можеби за гостите кои се борат за повраток во елитата, ФА Купот не е во фокусот, но верувме дека на Олд Трафорд нема лесно да се предадат. Црвените Ѓаволи се жедни за трофеј и веруваме дека овој натпревар ќе го сфатат сериозно. Ние предлагаме овде да изиграте 1&0-3 гола со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*