Тикет на денот е-Спорт (04.02.2022)

Време е за малку фудбал со автомобили, односно за натпреварите од Rocket League, а во нашиот тикет ни доаѓаат два меча од RLCS Winter EU, кој е закажан за период од 4 до 6 февруари.

Team Vitality – Misfits Gaming – 1 @ 1.53 во 22Bet

Team Vitality има три победи на последните пет натпревари, и тоа против Team Singularity, Evil Geniuses и Natus Vincere, додека нивниот противник Misfits Gaming славеше само на две пресметки, и тоа против Rix.GG и Dignitas. Овие тимови одиграа еден меѓусебен меч, кој му припадна на француски Vitality со 4-2, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Endpoint – Evil Geniuses – 1 @ 1.61 во Bet365

Endpoint имаше две тесни победи против Karmine Corp и Team Vitality со по 3-2, по што следеш дебаклот против Team BDS со 1-4. Сепак, во следниот меч против Vitality запишаа нов триумф од 4-0. На Evil Geniuses, од друга страна, не им одимногу подобро, но тие беа подобри од SMPR и Kuxir, додека загубија од Vitality и Williams. Токму средбата со Vitality ни прави многу работи да се појасни, па поради тоа ние предлагаме 1 со квота 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*