Тикет на денот (среда, 02.02.2022)

тикет на денот

Уште неколку дена и се враќаат најјаките лиги, а до тогаш на репертоарот ќе ги имаме заостанатите дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кортрајк – Антверп – 0-2 @ 1.99 во Mozzart

Гостите се препородија откако ги елиминираа обврските во Европа, па во претходните девет кола беа поразени само еднаш во Жупиле лигата. Во 2022 година имаа три победи и едно реми, а со тие десет бода стигнаа до третото место на табелата. Доколку овој натпревар во Кортрајк го победат или изиграат нерешено ќе ја преземат втората позиција на табелата. Екипата на Кортрајк не знае за поебда во новата година и на четирите последни натпревари имаат три реми и еден пораз. Овде очекуваме мирен натпревар без многу голови и предлагаме да изиграте 0-2 гола со квота 1.99 во Mozzart.

Хадерсфилд – Дерби – ГГ @ 2.05 во Bet365

Хадерсфилд остана без победа против Стоук во петокот, а досега можеа да бидат во зоната од плеј оф. Секако, ништо не е се уште изгубено и ако успеат да ја зачуваат добрата форма, дефинитивно успехот нема да изостане. Дерби има други проблеми и тие се казнети со оземање на 21 бод поради финански проблеми и сега грчевито се борат за да обезбедат опстанок во англискиот Чемпионшип. Овде најлогичено ни е да типуваме ГГ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*