Тикет на денот е-Спорт (02.02.2022)

По малата пауза се враќаме со натпреварите од второто коло на ESEA Advance Europe Season 40 од CS:GO.

Cowana – Nexus – 1 @ 2.10 во Bet365

Германскиот тим Cowana gaming во воведното коло славеше против Leo Gaming со 16-8, а на претходните три меча има уште две победи, па сега се надева на нов успехпротив Nexus, кој не одигра ниту еден натпревар на ESEA Advance и ова ќе биде нивното деби, откако претходно на Malta Vibes доби два меча и загуби еден. Исто така, тимовите го играат првиот меѓусебен меч, но поради подобриот старт на турнирот на Cowana, ние предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

Linx Legacy – Sissi State Punks – 2 @ 2.25 во 22Bet

Linx Legacy и Sissi State Punks го играат првиот меч во новата сезона од турнирот, а и двете екипи сакаат да почнат со триумф, иако поради генералната форма во подобра позиција се наоѓа Sissi State Punks. Германската екипа има две победи и еден пораз на претходните три средби во CS:GO, додека нивниот дански ривал славеше само еднаш и загуби двапати на исто толку натпревари. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*