Тикет на денот (сабота, 29.01.2022)

тикет на денот

Оваа сабота понудата е малку послаба поради тоа што клупскиот фудбал е на кратка пауза, но од тоа што е понудено ние извлековме супер дабл и решивме да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Осијек – Славен Белупо – 1/1 @ 2.37 во Mozzart

Посла кратката пауза на терен се враќаат натпреварите од хрватската Прва лига. Осијек како домаќин во добро расположение ќе го пречека тимот на Славен Белупо. Домаќините се во трка за лидерската позиција, но прашање е колку можат да ог издржат притисокот од конкуренцијата. Славен Белупо е многу блиску до опстанок и други амбиции за оваа сезона нема. Домаќините се во добра форма и предлагаме да изиграте 1/1 со квота 2.37 во Mozzart.

Магдебург – Сарбрикен – ГГ3+ @ 1.95 во Bet365

Магдебург создаде одлична предност во првиот дел од сезоната и во моментов е на лидерската позиција, па како што стојат работите, овој тим е најсериозен кандидат за преселба во повисок ранг следната година. Сарбрикен ќе мора да се бори до самиот крај доколку сака да влезе во трката за повисок ранг, а во моментов слободно може да констатираме дека се држат добро. Двете екипи знаат да изиграат за гол повеќе, па затоа сметаме дека ГГ3+ е најлогичен предлог за овој натпревар. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.95.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*