Тикет на денот е-Спорт (29.01.2022)

Возбудувањата од LEC Spring 2022 ни се на денешното мени од натпревари, а по шест одиграни кола веќе може да се забележи кои се фаворити за пласман во следната фаза од натпреварувањето.

Team Vitality – Rogue – 2 @ 1.83 во 22Bet

Веднаш ќе ви понудиме дерби натпревар кој ќе биде интересен за сите љубители на League of Legends, затоа што ова се два квалитетни тима кои досега одиграле 12 меѓусебни меча, при што подобар беше Rogue со 7-5. Во прилог на лидерот на табелата во LEC Spring 2022 му оди и тоа што има „пет од пет“ на претходните дуели и затоа е фаворит во дуелот против Team Vitality, кој имаше лош старт, односно три победи и три порази на турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

G2 Esports – Fnatic – 2 @ 1.44 во Bet365

Fnatic има само еден пораз во досегашниот дел од групната фаза, но и пет победи, па така му „дише во врат“ на Rogue (6-0), а нивниот денешен противник ќе биде G2 Esports, кој исто така е на добро место по шест одиграни кола. Тие се на четвртата позиција со четири победи и два порази, меѓутоа Fnatic се очекува да го добие денешниот меч бидејќи славеше на претходните три меѓусебни натпревари против денешниот ривал. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*