Потенцијална голеада во Саудиска Арабија!

традиција

Денес од 16:45 во рамките на втората лига од Саудиска Арабија се сретнуваат екипите на Једах и Ал Нахда.

Једах е на 17-то место со вкупно 21 бод и учинок од 5 победи, 6 реми и 9 порази.

Ал Нахда е на 15-то место и досега имаат освоено 23 бода преку 5 победи, 8 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат секогаш со голови, поточно гол постигнуваат двете екипи, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.01 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*