Традицијата во Холандија ќе не „почести“ со одлична квота!?

традиција

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ередивизија се сретнуваат екипите на Валвијк и Ситард.

Валвијк е на 14-то место со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 7 ремии 8 порази.

Ситард е на 17-та позиција со 13 бода, а нивниот учинок е 3 победи, 4 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат секогаш со голови, поточно гол успеваат да постигнат двете екипи, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.72 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*