Ла Лига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Во Шпанија се игра 21-то коло на Ла Лига, но неколку натпревари недостигаат поради Супер Купот и Купот на кралот. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за скратената рунда во Шпанија.

Бетис – Алавес – 1

Бетис игра феноменално оваа сезона, а најдобар показател за тоа ни е моментално третото место на табелата кое на крајот на шампионатот носи пласман во ЛШ што секако би било огромен успех за Андалузијците. Алавес, тимот од Баскија е еден од најсериозните кандидати дека на крајот ќе го напушти најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал. Овде Бетис е фаворит и предлагаме да изиграте 1 со квота 1.52 во Mozzart.

Кадиз – Еспањол – 3+

Кадиз игра катастрофално во последно време, па оваа екипа на последните пет натпревари нема победа и моментално е на претпоследното место на табелата. Еспањол оваа сезона се вратија во Ла Лига и според моменталната ситуација не се во план да ја напуштат елитата барем оваа година. Очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме 3+ со квота 2.50 во Bet365.

Селта – Осасуна – 1

По стариот добар обичај, фудбалерите на Селта и оваа сезона прикажуваат прилично променливи партии бидејќи во овој момент, тимот од Виго е на 14-то место на табеалта, а на последните пет дуели оваа екипа оствари две победи, а дожвиеа два порази и едно реми. Осасуна во минатото коло зеде вжани три бода против Кадиз и ја прекина серијата без победа која траеше подолго време. Овде очекуваме 1 со квота 1.92 во 22Bet.

Валенсија – Севиља – ГГ

Дерби натпреварот на коло се игра на Местаља каде што силата ќе ја измерат Валенсија и Севиља. Популарните лилјаци играат многу подобро отколку што тоа беше случај на претходните шампионати. Во последното коло доживеаа пораз на гостувањето кај Реал Мадрид со високи 4-1. Севиља избори пласман во нокаут фазата од ЛШ и слободно може да констатираме дека се задоволни со досегашниот учинок. Овде очекуваме отворен натпревар и предлагаме ГГ со квота 2.20 во William Hill.

Хетафе –Гранада – 1

Последниот натпревар од 21-то коло во Ла Лига се игра во предградието на Мадрид каде што Хетафе ќе го дочека тимот на Гранада. Иако домашната екипа започна катастрофално, како што изминува времето играат се подобро и подобро. Гранада врза неколку натпревари без пораз, а последниот се случи во минатото коло каде што оваа екипа ремизираше против Барселона. Поради домашниот терен предлагаме 1 со квота 2.12 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*