Тикет на денот (понеделник, 17.01.2022)

тикет на денот

Благодарение на натпреварите од италијанската Серија А денес имаме солидна понуда за кладење. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Болоња – Наполи – 2&2+ @ 2.55 во Mozzart

Наполитанците полека го губат чекорот во трката за Скудето во однос на миланските ривали. По почетокт на првенството делуваше дека пехарот може да се врати кај Наполи, но после серијата победи на стартот, влегоа во криза и наредија порази и реми. Во средата испаднаа и од Купот на италија бидејќи беа поразени од Лацио. Болоња беа поразени на натпревар кој беше заостанат против Каљари, а пред тоа победија против Сасуоло. Овде Наполи е фаворит и очекуваме дека ќе победи и ќе постигни најмалку 2 гола. Типуваме 2&2+ со квота 2.55 во Mozzart.

Буркина Фасо – Етиопија – 1&0-3 @ 2.12 во Bet365

Најважната победа во групата, Буркина Фасо ја оствари во дуелот со Зеленортските Острови. Триумфот стигна благодарение на погодокот на Бандеа кој е фудбалер на Истра од Пула. Сега Буркина Фасо има три бода од две кола колку што собраа и фудбалерите на Зеленортските Острови. Етиопија е најслаб тим во групата. Тие со самото учество во Афричкиот куп на нации се презадоволни, а во последните две кола немаат ниту еден бод. Овде очекуваме победа за Буркина Фасо и мал број голови. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.12 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*