Тикет на денот е-Спорт (17.01.2022)

Денеска на репертоар ни доаѓаат натпреварите од првото коло на Pinnacle Winter Series.

Unique – LookingForOrg – 2 @ 2.62 во Bet365

Unique е еден од најпопуларните тимови во CS:GO, но не се прослави во претходниот период затоа што има само два триумфи на последните пет меча, и тоа против hxh и CC Oglum; додека загуби од македонски Bluejays, Into The Breach и Mad Lions. Нивниот противник LookingForOrg е релативно нов тим и се натпреварува во Австралија, но таму гази сè пред себе и на последните пет меча има пет победи, па токму поради тоа наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Wisla Krakow – Endpoint – 1 @ 1.83 во 22Bet

Две познати екипи за нас кои и претходно сме можеле да ги сретнеме во нашите тикети од е-Спортот, а и двата тима ќе се обидат да изборат висок пласман во групната фаза на Pinnacle Winter Series. Во моментов резултатите се во прилог на Wisla Krakow, која славеше на три од последните четири средби, и тоа против Nemiga, Ago и Anonymo, сите тешки ривали, додека загуби од Sinners со 0-2. EndPoint, од друга страна има еден триумф на претходните четири средби, и тоа против D13, но затоа загуби од Ave, Sprout и Tricked. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*