Тикет на денот (петок, 14.01.2022)

тикет на денот

Пред нас е викенд со најдобра понуда од почетокот на 2022 година. Полека продолжува шампионатот во Европа, па се надеваме дека ни претстојат доста интересни дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Динамо Дрезден – Хамбургер – ГГ3+ @ 2.10 во Mozzart

Дрезден скоро секогаш е на стазата од Цвајт до трета лига и назад. За среќа овој пат  само една сезона поминаа меѓу третолигашите, а сега целта им е да опстанат во Цвајт и втора сезона по ред. Првиот дел од првнството го завршија на деветтото место што и не е лош пласман, но предноста во однос на тимовите кои се во зоната за елиминација е мала. Хамбургер се надева дека оваа пролет конечно може да премине во Бундеслигата после четири долги години. Малку кој можеше да претпостави дека тимот од Северна Германија ќе ја напушти елитата. Овде очекуваме еден отворен и ефикасен натпревар, па предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 2.10 во Mozzart.

Ница – Нант – 1Х&0-2 @ 2.10 во Bet365

Тимот од Азурната обала најавуваше напад на титулата во Франција 1. Во клубот влезе арапски капитал, а летото стигнаа и квалитетни појачувања. Ница многу бодови овој пат изгуби на домашен терен и во четири последователни натпревари успеаа да освојат само еден бод како домаќини и тоа против Марсеј. Нант можат да бидат задоволни што Ница е домаќин, а особено и поради добрата форма која ја имаат во последно време. Во есенскиот дел Ница славеше во Нант со резултат 2-0, а сега очекуваме нешто сличен резултат. Наш предлог е 1X&0-2 гола со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*