Тикет на денот (среда, 12.01.2022)

тикет на денот

Понудата оваа среда е нешто подобра, а внимание привлекуваат три големи дерби натпревари. Ова е нашиот предлог тикет, составен од супер дабл кој има големи шанси за пролаз.

Интер – Јувентус – 1Х&4+ @ 3.90 во Mozzart

Кој ќе го земе првиот трофеј во сезоната ќе дознаеме после вечерашниот дуел. Тимот од Торино во минатата сезона беше подобар од Аталанта и лесно стигна до 14-от пехар, додека Интер го освои Скудето после 11 години. Моментално Интер има земено залет и повторно се наоѓаат на средината на табелата. Како што изминува времето, така и Јувентус игра се подобро и подобро, а сведоци сме на еден фантастичен натпревар во последното коло против тимот на Рома каде што успеаа да ја неутрализираат предноста и да земат три бода. Овде очекуваме Интер да не биде поразен, а притоа да се постигнат голем број голови. Типуваме 1Х&4+ со квота 3.90 во Mozzart.

Вест Хем – Норвич – 1/1&2+ @ 2.00 во Bet365

Во заостанат натпревар од 18-то коло на англиската Премиер лига, Вест Хем го дочекува повратникот во Премиер лигата, екипата на Норвич. Ништо добро не им се случи на гостите во првиот дел од првенството, а така продолжуваат и на почетокот на втората половина. Норвич е на последното место со 10 бода од 19 натпревари што е навистина премалку за да обезбеди опстанок. Вест Хем е на врвот на табелата со 5 бода помалку од Арсенал. Тешко е да се следи табелата бидејќи голем број тимови имаат изиграно различен број натпревар. Вест Хем овде очекуваме да доминира и предлагаме 1/1&2+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.8

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*