Тикет на денот е-Спорт (12.01.2022)

Првиот ден од LFL Srping 2022 ни носи возбудувања, а по долга пауза во нашиот тикет од е-Спортот се враќаат натпреварите од League of Legends.

Misfits Premier – Karmine Corp – 2 @ 1.61 во Bet365

Две одлични екипи кои се надеваат на добар пласман на турнирот кој допрва почнува, а ние ќе почнеме анализирајќи ги претходните меѓусебни дуели, кои се во прилог на Karmine Corp, кој ги доби претходните четири од пет натпревари и целосно го надигра денешниот противник. Единствена светла точка за Misfits е тоа што игра во добра форма и во претходниот период ги совлада Karmine Corp, Vodafone Giants, Ago Rogue и Anorthosis Esports. Сепак, наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

GamersOrigin – GameWard – 2 @ 1.72 во 22Bet

Тимови кои не се прославија во претходниот период, односно GamerOrigin има само една победа на претходните пет дуели, додека GameWard славеше само двапати. Во меѓусебни средби води тимот на GameWard, кој доби пет од осум натпревари, па затоа ја има и фаворитската улога во денешниот натпревар кој ќе биде еден чекор од бегство кон дното. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*