Тикет на денот (вторник, 11.01.2022)

тикет на денот

Денес продолжува Афричкиот куп на нации, а има и натпревари кои во претходниот период беа одложени. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ридинг – Фулам – 2&0-3 @ 2.55 во Mozzart

Ова е натпревар од 25-то коло на англискиот Чемпионшип каде што Ридинг ќе го дочека тимот на Фулам. Фулам ја изгуби лидерската позиција, па сега се трети со бод помалку од Блекбурн и четири помалку од Бормут. Сепак имаат два натпревари помалку, па тоа може да ги врати на позицијата каде што беа. Ридинг се наоѓа веднаш над зоната за елиминација, но исто и тие имаат 2 натпревари помалку, па доколку ги добијат, тоа може да значи оддалечување од црвената зона. Овде ние очекуваме победа за Фулам и мал број голови, а коефициентот за 2&0-3 гола изнесува 2.55 во Mozzart.

Нигерија – Египет – ГГ @ 2.28 во Bet365

Дуелот на овие две селекција е секако дерби на првата рунда. Се очекувам и двете селекции да поминат понатаму, а потоа се е возможно. Тешко дека Гвинеја Бисау и Судан ќе се вклучат во трката за првите две места, па меѓусебните дуели на овие две екипи ќе одлучат за лидерот на табелата. Египет има одличен тим предводен од фантастичниот Мохамед Салах кој во моментов е можеби и најдобар играч во светот. Нигерија во ова натпреварување влегува со подмладена селекција, а голем хендикеп е недоаѓањето на Виктор Осимен кој е повреден. Како и да е, овде очекуваме најмалку по еден гол на двете страни и предлагаме ГГ со квота 2.28 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*