Тикет на денот (сабота, 08.01.2022)

тикет на денот

Конечно после подолг период саботата веќе заличува на вистинска кладилничарска сабота. Се враќаат на терен повеќе европски лиги, а со тоа се зголемува и понудата за кладење. Ова е нашиот предлог тикет.

Ајнтрахт Франкфурт – Борусија Дортмунд – ГГ3+ @ 1.88 во Mozzart

Ајнтрахт Франкфурт паузата ја дочека со одлични резултати зад себе. Тие врзаа три последователни победи и тоа против тимови кои воопшто не се за потценување, па оправдано се наоѓаат на горниот дел на табелата. Дортмунд е повторно на второто место со солиден заостаток зад лидерот Баерн и најверојатно и оваа сезона ништо нема да биде од титулата. Овде имаме дуел на две амбициозни екипи и очекуваме голема борба и голови. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.88 во Mozzart.

Реал Мадрид – Валенсија – 1/1&2+ @ 2.45 во Bet365

Тимот на Реал Мадрид удобно се смести на лидерската позиција и главната цел за оваа сезона им е титулата во Ла Лига. Засега им оди одлично, а во последното коло направија неочекуван кикс против тимот на Хетафе и беа поразени. Валенсија од друга страна игра доста променливо и оправдано се наоѓаат на средината на табелата, но мора да признаеме дека оваа сезона играат подобро отколку претходните. Како и да е, очекуваме Реал Мадрид да ја оправда грешката од последното коло и предлагаме 1/1&2+ со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*