Мал број голови за продолжение на традицијата!

традиција

Денес од 16:00 во рамките на шкотскиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Инвернес и Реит.

Инвернес е на 2-то место со вкупно 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 4 порази.

Реит е на 3-то место со 34 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 7 реми и 4 порази.

Овие две екипи во меѓусебните натпревари играат мирно и без многу голови, поточно на последните пет натпревари никогаш не се постигнати повеќе од два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така за да наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.68 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*