Тикет на денот е-Спорт (08.01.2022)

Денеска ви нудиме два натпревари од Dota 2, односно Лигата на шампиони во е-спортот од која ни доаѓаат два возбудливи натпревари од нокаут-фазата.

NaVi – CIS Rejects – 2 @ 1.60 во Bet365

NaVi доби покана директно да настапи во плејофот, а таму тргна со триумф од 2-0 против Brame, но сега ќе се соочи против фантастичниот CIS Rejects кој славеше на сите осум дуели во групната фаза, а потоа го здроби и Entity со 2-0. Се очекува нивната победничка серија да продолжи бидејќи се најголем фаворит за титулата, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.60 во Bet365.

Nemiga – Entity – 1 @ 2.75 во 22Bet

Nemiga го фати последниот воз за пласман во нокаут-фазата, откако групата ја заврши со пет победи и три порази. Во првото коло од Upper Bracket беше подобар од Coolguys со 2-0, но потоа Nemiga загуби од Team Tickles со 1-2. Entity, од друга страна, го загубија првиот натпревар против CIS Rejects (0-2), но во Lower Bracket беа подобри од Brame со 2-0. Сепак, ние предлагаме 1 со квота 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*