Тикет на денот (петок, 07.01.2022)

тикет на денот

Денес понудата не е баш најдобра, но сепак доволно голема за да избереме натпревари кои ќе ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Рода – Мастрихт – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Рода во овој натпревар влегува со солидна форма. Имено, овој тим на последните пет натпревари нема пораз, а во тој временски период запишаа три реми и две победи што не е учинок за потценување. Сега во гости им доаѓа очајниот тим на Мастрихт. Велиме очаен со оглед на тоа што немаат победа на последните пет дуели, а во последните два натпревари запишаа два пораз. Веруваме дека Рода ќе ја искористи оваа можност и предлагаме да изиграте 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Трабзонспор – Јени Малатјаспор – 1/1 @ 2.05 во Bet365

Трабзонспор е најсериозниот кандидат за титула во турската Супер лига во овој момент. Имено, екипата на Трабзон е на лидерското место и има одлична предност во однос на второпласираниот тим на Коњаспор, а исто така се и во одлична форма. Јени Малатјаспор е на делба на последното место и во изминатите 19 кола успеаа да соберат само 15 бода што е навистина премалку за да се надеваат на навремен опстанок. Трабзонспор се издвојува на овој натпревар како фаворит и веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 1/1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*