Тикет на денот е-Спорт (07.01.2022)

Продолжуваме со возбудувањата на WePlay Academy Season 3, а повторно ви носиме два меча од CS:GO. И двата дуели доаѓаат од групата А, каде што лидер во моментов е Young Ninjas со 3-1, по што следи NaVi Junior со 2-2, трет е Astralis со 1-3, по што следат Big Academy и Fnatic со 1-1.

Astralis Talent – Big Academy – 2 @ 1.57 во Bet365

Astralis не се прослави во групната фаза и најверојатно ќе мора да се задоволи со последното место во групата, кое би им обезбедило место само во четвртфиналето на плеј-ин делот, но има уште многу време. Astralis има три порази и само еден триумф по четири одиграни меча, додека Big Academy славеше на сите три меѓусебни пресметки со денешниот противник, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

Fnatic Rising – Natus Vincere Junior – 1 @ 2.25 во 22Bet

Fnatic има идентични шанси за пласман во следната фаза, како и NaVi, па резултатот од натпреварот кој се игра денеска ќе ни покаже многу работи. NaVi има две победи и два порази по четири одиграни меча, додека Fnatic има еден триумф и еден пораз, додека во меѓусебни дуели води со 2-1, па поради тоа наш предлог е 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*