НГ традицијата продолжува и денес!?

традиција

Денес од 16:15 во рамктие на грчката Супер лига се сретнуваат екипите на Ламиа и АЕК.

Ламиа е на 12-то место со вкупно 11 бода и учинок од 2 победи, 5 реми и 8 порази.

АЕК е на 2-то место со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 3 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека гол постигнува само едната екипа, поточно екипата на АЕК, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

НГ @ 1.66 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*