Тикет на денот (петок, 31.12.2021)

тикет на денот

Горди сме на тоа што за нашите читатели во изминатите 365 дена од 2021-та година претставивме предлог тикет. Се надеваме дека следната година ќе ни биде поуспешна од минатата. Ова е последниот тикет на денот за оваа година.

Ал Фејсали – Ал Хилал – 1Х @ 2.05 во Mozzart

Ова е натпревар од 15-то коло на Саудиска Арабија каде што се сретнуваат актуелниот шампион Ал Хилал и освојувачот на купот Ал Фејсали. Домаќините имаат зад себе три последователни порази, но сите три ги запишаа на гости. Кога играат на домашен терен тие се многу подобри и поразени се само еднаш. Ал Хилал е на горниот дел на табелата, но не е толку блиску до врвот. Во претходните пет кола победија само еднаш, па не може да се каже дека се во добра форма. Овде очекуаме домаќините да не бидат поразени и типуваме 1Х со квота 2.05 во Mozzart.

Емиратес Клуб – Ал Шарјах – 2/2 @ 1.90 во Bet365

Од моменталнта ситуација на табелата слободно може да заклучиме дека домаќините се најголеми аутсајдери во оваа сезона и тие во изминатите 11 кола освоија само еден бод, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на последната позиција. Ал Шарјах е на 4-то место и „стои“ рамо до рамо со трето и второ пласираните тимови.  Гостите се апсолутни фаворити на овој натпревар и веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога. Типуваме 2/2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*