Благодарение на традицијата ќе го дуплираме влогот!?

традиција

Денес од 16:00 во рамките на шпанската втора лига се сретнуваат екипите на Бургос и Аморебиета.

Бургос е на 10-то место со вкупно 28 бода и учинок од 8 победи, 4 реми и 9 порази.

Аморебиета е на 20-то место и досега имаат освоено 19 бода преку 3 победи, 10 реми и 8 порази.

Во последните три меѓусебни натпревари помеѓу овие два ривали се постигнуваат голови на двете страни, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 2.10 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*