Тикет на денот (четврток, 30.12.2021)

тикет на денот

Со оглед на тоа што денес е претпоследен ден во година, логично е понудата да не е фантастична, но за тикет секогаш има доволно материјал. Ова е нашиот предлог за денес.

Раја Казабланка – Фес – 1&0-2 @ 3.15 во Mozzart

Домаќините повторно добија прилика за да го загрозат лидерот Видад. Лидерот е поразен во минатото коло, па сега Раја Казабланка заостанува осум бодови, но добро е тоа што имаат два натпревари помалку. Исто така треба да нагласиме дека Раја Казабланка во актуелната сезона играат апсолутно исто и дома и на гости. На седум натпревари во Казабланка изгубија само еднаш од Беркане, а славеа четири пати на гости. Магреб во претходните шест натпревари нема проаз, но денес ќе биде тешка задача да продолжат со таа серија. Наш предлог е 1&0-2 со квота 3.15 во Mozzart.

Арука – Брага – Х2&0-2 @ 2.13 во Bet365

Мора да признаеме дека Брага малку не разочара во оваа сезона. Во Примера се наоѓаат на високот четврто место, но веќе после 15 изиграни натпревари направија голем бодовен заостаток зад своите конкуренти. Домаќините се без победа на последните три кола и зедоа само еден бод во дуелите со Санта Клара, Визела и Портимоненсе. Брага нема славено во Арука во претходните три години, а сега сметаме дека нема да изгубат. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.13 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.71

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*