Тикет на денот е-Спорт (30.12.2021)

League of Legends и денеска ни е на репертоарот пред крајот на 2021 година, а на турнирот Wild Rift – WRL National Qualifier веќе се одиграа по неколку кола, по што може да се забележи кои тимови ќе се борат за следната фаза, а кои ќе мора да се збогуваат од турнирот.

305 Gaming – JD Gaming –  1 @ 1.46 во 22Bet

305 Gaming имаше неочекуван старт со три ремија на исто толку натпревари, па се наоѓа на дофат до четвртото место кое им е одалечено само еден бод. Од друга страна, JD Gaming освои само еден бод во досегашниот дел од групата А и им претстои тешка битка за изненадување и пласман во следната фаза. Наш предлог за денешниот натпревар е 1 со квота 1.46 во 22Bet.

Team Weibo – Chosen One – 1 @ 1.38 во Bet365

Team Weibo е фаворит за освојување на првото место во групата Б, а во моментов се наоѓа на добар пат да го направи тоа бидејќи е лидер на табелата со седум бодови, односно два повеќе од останатите ривали. Chosen One освои само два бода со две ремија во досегашниот дел од турнирот, па ќе биде аутсајдер и во денешниот меч за кој ви предлагаме 1 со коефициент 1.38 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*