Гол ќе постигне само едната екипа!?

традиција

Денес од 15:30 во раките на Премиер лигата на Кувајт се срентуваат екипите на Ал Араби и Ал Шабаб.

Ал Араби е на 6-то место со вкупно 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 2 порази.

Ал Шабаб е на 8-та позиција и досега имаат освоено само 4 бода преку 1 победа, 1 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари имаат интересна традиција. Имено, гол успева да постигне само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.73 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*