Според традицијата гол ќе постигне само едната екипа!?

Денес од 16:00 во рамките на англиската Национал лига – Север се сретнуваат екипите на Саутпорт и Фарсли.

Саутпорт е на 7-то место со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 6 реми и 4 порази.

Фарсли е на 17-та позиција со 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 8 порази.

На последните седум дуели од овие две екипи секогаш гол успева да постигне само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

НГ @ 2.15 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*