Тикет на денот (недела, 26.12.2021)

тикет на денот

Денес имаме малку ограничена понуда, но тоа во никој случај не не спречи за да составиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Остенде – Генк – ГГ3+ @ 1.95 во Mozzart

Домаќините играат доста променливо во оваа сезона и како што стојат работите тешко дека ќе успеат да стигнат до позициите кои водат во Европа следната сезона, но се надеваме дека ќе обезбедат навремен опстанок. Генк од друга страна игра доста ефикасно и во 20 изиграни натпревари постигна 36 погодоци, но тоа не е е доволно за да бидат во зоната која води во европските купови. Како и да е, овде очекуваме екстра ефикасен натпревар и предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 1.95 во Mozzart.

Хартс – Рос Каунти – 1/1 @ 2.37 во Bet365

Овде имаме дуел на две екипи кои се различни по квалитет. Хартс е на 3-то место, но далеку е од првите две позиции кои ги посакуваат, но таму се наоѓаат најквалитетните екипи од Шкотска, поточно тимовите на Ренџерс и Селтик. Во последните пет натпревари Хартс запиша три победи и два порази, а тоа не е учинок за потценување. Рос Каунти од друга страна е на претпоследното место и со оглед на досегашниот учинок заслужено се наоѓаат таму. Наш предлог за овој натпревар е 1/1 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*