Тикет на денот (четврток, 16.12.2021)

тикет на денот

Денес се играат неколку интересни натпревари, а понудата со оглед на тоа што е четврток, може да кажеме дека е сосема задоволувачка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Камбур – НЕЦ – Т12+ @ 1.95 во Mozzart

Еден од ретките парови каде што во 1/16 финалето во КНВБ Бекер купот во кој се сретнувааат екипи од Ередивизијата. Камбур е најпријатното изненадување на досегашниот тек на Ередивизија и се наоѓа на седмото место, но имаат само два бода помалку од Витесе кој е на четвртото место. НИвниот ривал екипата на НЕЦ е поразена од ПСВ во минатото коло и покрај тоа што имаа водство на 5 минути до крајот на натпреварот. Овде ние очекуваме во најмала рака Камбур да постигне два гола и типуваме Т12+ со квота 1.95 во Mozzart.

ТСЦ – Црвена Звезда – ГГ @ 2.11 во Bet365

После шокантното реми со Радник на домашен терен, Црвена Звезда нема избор и мора да победи во Бачка Топола. Проблем е тоа што ТСЦ е една квалтиетна екипа во лигата, но е во многу лошо расположение. Звезда имаше доста напорна есен, а во Европа забележаа голем успех. Во домашното првенство мора да признаеме дека костантно заостануваат зад Партизан. Најголем проблем им направи Радник кој во два натпревари ги скрати за пет бода. Овде очекуваме по еден гол на двете страни, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.11.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*