Тикет на денот (понеделник, 13.12.2021)

тикет на денот

Во однос на претходните денови, денешната понуда е значително послаба, но сепак тоа е само денес. Ова е нашиот предлог тикет.

Газиантеп – Фенербахче – ГГ3+ @ 2.20 во Mozzart

Во последниот натпревар од 16-то коло на турската Супер лига, Фенербахче заминува на тешко гостување кај Газиантеп. Фенер во четвртокот го заврши натпреварувањето во Лига Европа и после ремито со Ајнтрахт се преселија во конференциската лига. Домаќините се во незавидна позиција и се наоѓаат веднаш над зоната за елиминација. Интересно е тоа што играат одлично на домашен терен, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од седумте натпревари изиграни дома. Во тој времеснки период запишаа пет победи и две реми. Немаат гостите многу избор, но прашање е колку домаќините ќе им дозволат да победат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.20 во Mozzart.

Сочи – Спартак Москва – 2 @ 3.55 во Bet365

Од фантастичниот старт на сезоната Сочи потполно падна во формата и во претходните три кола имаат само еден освоен бода. На овој натпревар се спушта завесата за 2021 година во Русија, а тимот од обалата на Црно Море ќе ја памети оваа година по излезот во Европа. И понатаму Сочи е на одличното 5-то место, а победата на овој натпревар може да ги однесе и на третата позиција. Спартак не можат да бидат задоволни со учинокот во домашното првенство, но мора да признаеме дека играат многу подобро во втората полусезона. Овде сметаме дека гостите се поблиску до трите бода и предлагаме 2 со квота 3.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*