Тикет на денот е-Спорт (13.12.2021)

Oga Dota Pit почнува од четвртфиналните дуели во Upper Bracket на турнирот, а во нашиот денешен тикет ни доаѓаат два натпревари. Поразените од средбите не го завршуваат својот настап на натпреварувањето бидејќи ќе добијат втора шанса и ќе мора да се борат за финале преку Lower Bracket делот од турнирот.

Alliance – Nigma – 2 @ 1.57 во 22Bet

Nigma e фаворит во натпреварот, но не е сѐ толку јасно како што очекуваме бидејќи не е познато дали ќе настапи неверојатниот Miracle, а доколку не се појави на турнирот, тогаш е јасно дека тимот ќе има сериозни проблеми.  Тие триумфираа на само два меча во претходните пет дуели, и тоа против Spider Pigzs и Team Liquid. Alliance е аутсајдер, но сѐ зависи од Miracle, кој доколку настапи ќе биде проблем за равалите. Alliance славеше само на еден од претходните пет меча, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во 22Bet.

Team Liquid – Team Secret – 1 @ 2.25 во Bet365

Team Secret беше во топ-3 на The International и затоа е фаворит во денешната пресметка, иако во екипата останаа само тројца играчи од претходниот турнир. Secret на претходните дуели беше подобар од Alliance и Tundra Esports, но има и три порази. И во екипата на Liquid има големи промени, но Matumbaman се очекува да биде нивни предводник, откако на претходните четири меча запишаа три победи и едно реми. Ние предлагаме 1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*