По традиција гол постигнува само едната екипа!

традиција

Денес од 15:00 во рамките на чешката прва лига се сретнуваат екипите на Славија Прага и Млада Болеслав.

Славија Прага е на лидерското место со вкупно 44 бода и учинок од 14 победи, 2 реми и 1 пораз.

Млада Болеслав е на 7-та позиција со вкупно 23 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 2 реми и 8 порази.

Овие две екипи имаат интересна традиција кога ќе се сретнат меѓусебе. Имено, на последните пет меѓусебни дуели гол успева да постигне само едната екипа, па ако и денес продолжат така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.90 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*