Традицијата „вели“ дека ќе се постигнат најмалку 4 погодоци!

традиција

Денес од 17:00 во рамките на австриската Бундеслига се сретнуваат екипите на Салзбург и Тирол.

Салзбург е на лидерското место со вкупно 42 бода и учинок од 13 победи, 3 реми и 1 пораз.

Тирол е на 9-то место со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 7 реми и 6 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе головите се секогаш присутни, поточно на последните шест натпревари секогаш се постигнуваат повеќе од четири гола по натпревар, па ако и денес продолжат со таа традиција ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

4+ @ 1.98 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*