Тикет на денот е-Спорт (11.12.2021)

RLCS се сели во нокаут-фазата, односно четвртфиналните парови, каде што место веќе обезбедија тимовите на Dignitas, SMPR, Complexity, BDS, Faze, Endpoint, Sandrock и NRG. Во нашиот тикет доаѓаат два од овие натпревари.

FaZe Clan – Endpoint – 1 @ 1.61 во 22Bet

Faze одигра одлично во главната фаза од натпреварувањето, каде што славеше против Vitality, Renegads и BDS, додека Endpoint со три победи и два порази го фати последниот воз за четвртфинале. Овие екипи досега никогаш не се соочиле меѓусебе, но благодарение на подобрата форма во досегашниот дел од турнирот, наш предлог е 1 со коефициент 1.61 во 22Bet.

Complexity – BDS – 2 @ 1.44 во Bet365

Complexity и BDS се соочија за првпат во нивната историја пред три дена и тогаш поуспешен беше тимот на BDS, па затоа тие ја имаат фавортиската улога и во денешниот дуел. Во главниот дел запишаа по три победи и еден пораз, па не може тоа многу да ги раздели тимовите според квалитетот, но затоа меѓусебниот дуел е нешто што ни го дава фаворитот во пресметката. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*