Тикет на денот (сабота, 11.12.2021)

тикет на денот

Денешната понуда е повеќе од одлична, па искрено и немавме проблеми околу изборот на натпревари за денешниот тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Фиорентина – Салернитана – 1/1 @ 1.90 во Mozzart

Во моментов делува дека тимот од Фиренца се врати на некогашните патеки каде што секогаш се бореа за пласман во европските купови. Засега не е ништо сигурно, но како што стојат работите до самиот крај овој тим ќе се бори за пласман во Европа. Салернитана од друга страна е најсериозен кандидат за Серија Б оваа година и во моментов ја имаат последната позиција на табелата. Фиорентина е поквалитетен тим и веруваме дека ќе победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1/1 со квота 1.90 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Севиља – ГГ @ 2.15 во Bet365

Тимот на Атлетик Билбао дефинитивно е во криза. Тие на последните пет натпревари немаат победа во домашното првенство и се наоѓаат на средината на табелата што и не е позиција која ја посакуваат. Севиља од друга страна е на горните позиции и како што изминува времето така го губат „чекорот“ за титула во Ла Лига. Сепак овде ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*