Тикет на денот (четврток, 09.12.2021)

тикет на денот

Во четврток на програмата се последните натпревари од групната фаза на Лига Европа и Лига на конференции. Понудата за обложување денес е одлична, а ние решивем да ви претставиме супер дабл во форма на тикет на денот.

Легија – Спартак Москва – 1 @ 3.05 во Mozzart

Вечер во Варшава фудбалерите на Легија ќе го дочекаат тимот на Спартак Москва во рамките на последното коло од групната фаза на Лига Европа. Никој не се надеваше дека Легија ќе игра толку лошо во полската Екстракласа и дека ќе се наоѓаат во овој момент на позиција која на крајот на шампионатот значи и преселба во понизок ранг што е навистина неверојатна работа. Од друга страна, екипата на Спартак Москва држи се во свои раце и во некои комбинации за пласман во наредната фаза им одговара и бод. Сепак овде сметаме дека домаќините ќе дадат се од себе за да се покажат пред своите фанови и очекуваме победа за нив на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 3.05 во Mozzart.

Сосиедад – ПСВ – 1 @ 1.92 во Bet365

Домаќините не играат најдобро во последно време, но ниту очекувавме дека можат да играат фантастично во текот на целиот шампионат. Сепак во минатото коло, тимот од Аноета на домашен терен во дерби натпреварот на колото доживеа пораз од Реал Мадрид, па во овој момент се наоѓаат на 5-то место на табелата во Ла Лига. Во Лига Европа се на третото емсто со два бода помалку во однос на второпласираниот ПСВ и за пролаз на овој натпревар им е потребна победа. ПСВ игра фантастично во последно време и во домашното првенство имаат само два бода помалку во однос на првопласираниот Aјакс. Впечатокот за овој натпревар е дека домаќините се фаворити и очекуваме победа за нив на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.92 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*