Тикет на денот е-Спорт (09.12.2021)

Во денешниот тикет од е-Спортот ви нудиме два натпревари од фудбалот со автомобили, односно Rocket League, а средбите ни доаѓаат од Championship Series Fall 2021/22.

Dignitas – SMPR Esports – 1 @ 1.44 во 22Bet

Dignitas е лидер во шампионатот со две победи по две одиграни средби, откако претходно славеше со по 3-0 против Tokyo Verdi и Team Envy. Ниту Smpr нема лош старт, односно запиша два триумфи на исто толку дуели, но по тешка битка со Furia (3-2) и Sandrock (3-1). Овие екипи досега одиграле осум меѓусебни натпревари, а резултатот е 4-4. Сепак, поради последниот триумф на Dignitas и перфектниот старт, наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

Faze – Team Bds – 1 @ 1.83 во Bet365

Faze на стартот беше подобар од Vitality со 3-1 и Renegades со 3-1, а денеска го играат дербито против Team Bds, кој славеше против Complexity со 3-2и NRG со 3-1. И двата тима се во игра и фаворити за висок пласман на турнирот, но дефинитивно тој што ќе слави денеска, ќе направи исчекор кон врвот на табелата. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*