Тикет на денот (среда, 01.12.2021)

тикет на денот

Со оглед на тоа што се играат вонредни кола во три од петте најјаки лиги, понудата е повеќе од одлична. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Парма – Бреша – Х2&0-3 @ 2.06 во Mozzart

Интересен натпревар се игра во Парма. Домаќините тешко го поднесоа испаѓањето од елитата, па не се снајдоа баш најдобро на стартот на сезоанта во Серија Б. Парма е далеку од врвот и пред ова вонредно коло се наоѓа на 14-то место со 18 бода, дури 10 помалку од лидерот Пиза. Нивниот ривал екипата на Бреша се наоѓа на втората позиција и има само бод помалку од лидерот. Пред заминувањето во Парма, Бреша изгуби на домашен терен од Пиза и ќе мора да ги надомести тие бодови. Овде ние очекуваме Х2&0-3 гола со квота 2.06 во Mozzart.

Вест Хем – Брајтон – Т12+ @ 2.08 во Bet365

После два последователни порази во лигата, Вест Хем се врати во реалноста и јасно им е дека од борбата за титула нема да биде ништо. Сепак, тие се уште се на место кое води во ЛШ, па тоа треба да им биде главна цел во преостантиот дел од сезоната. Секако, нема да биде лесно да се задржи ни тоа четврто место бидејќи конкуренцијата е голема. Во минатото коло Брајтон ремизираше без голови со Лидс на домашен терен, а интересен е податокот дека претходните меѓусебни дуели им се нерешени на овие два клуба. Овде предлагаме Т12+ со квота 2.08 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*