Тикет на денот е-Спорт (01.12.2021)

ESEA Season 39: Europe – Premier Division ни е на репертоар денеска, а ние ќе ви понудиме два натпревари повторно. Турнирот е поделен во две групи, па по денешните натпревари би можеле да видиме појасна слика за тоа кој ќе избори плејоф.

Forze – Ago – 2 @ 1.53 во Bet365

Forze е пред елиминација од турнирот затоа што по пет одиграни меча славеше само на еден, а загуби дури четири, додека нивниот ривал Ago има еден триумф и два порази, па засега е во игра за топ-4 позициите на табелата. Последниот меѓусебен дуел меѓу овие екипи го доби Forze о 2-1 по голема битка, но работите сега се променети, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во Bet365.

Nemiga – SaW – 1 @ 2.25 во 22Bet

Дерби на дното во групата Б меѓу екипи кои имаат минимална шанса да изборат место во најдобрите четири на табелата. Nemiga досега славеше еднаш, а загуби три пати, додека Saw беше поразен двапати на турнирот. Сепак, Nemiga во генерална форма има три победи на последните пет натпревари, додека Saw запиша пет порази по ред. Токму поради тоа, ние предлагаме 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*