Тикет на денот (вторник, 30.11.2021)

тикет на денот

Последниот ден од ноември не очекуваат вонредни кола во Англија и Италија, но се играат и купови ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Њукасл – Норвич – 1 @ 1.98 во Mozzart

Секоја чест за дуелите Сити и Челзи, Јунајтед и Ливерпул и останатите англиски класици, но дуелот на двете последнопласирани екипи во Премиер лигата носи голем влог. Норвич некако се засили и во последните три кола освои седум бода и дното им го оставија на Њукасл. Гостите од друга страна се уште се тим кој немаат „вкусено“ победа бидејќи во досегашните 13 изиграни кола забележаа 6 реми и 7 порази. Овде ние даваме предност на домаќините и предлагаме да изиграте 1 со одлична квота од 1.98 во Mozzart.

Аталанта – Венеција – 1/1&3+ @ 2.25 во Bet365

Венеција повеќе бодови осви како гостин отколку на домашен терен. Од гости донесоа осум бода, два пати победија и сега се наоѓаат надвор од зоната за елиминација што е и крајна цел за повратникот во елитата. Меѓутоа сега имаат тежок испит бидејќи патуваат во Бергамо. Аталанта пропушти многу бодови како домаќин и тоа доста ги чинеше бидејќи сега се на четвртата позиција со седум бода помалку зад Наполи. Овде Аталанта е огромен фаворит и ние очекуваме максимално да доминираат на теренот. Наш предлог е 1/1&3+ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*