Тикет на денот е-Спорт (30.11.2021)

Повторно ви нудиме два натпревари од светот на CS:GO во нашиот тикет од е-Спортот, а тие ни доаѓаат од Pinnacle Fall Series 3 турнирот, кој е во завршницата затоа што денеска се играат четвртфиналните средби.

Team Blink ја заврши групната фаза на турнирот со три победи и освоено прво место, со што се избори за место во осминафиналето, каде што славеше против К23 со 2-1, а нивни следен ривал е Copenhagen Flames, кој доби директна покана во четвртфиналето. Овие две екипи досега никогаш не играле меѓусебе, но Copenhagen Flames не се во најдобра форма и имаат само две победи на последните пет пресметки, додека Blink славеше четири пати, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Extra Salt – Mouz NXT – 2 @ 1.66 во 22Bet

Две квалитетни екипи ќе се соочат во уште едно четвртфинале, а во моментов е тешко да се реши кој е фаворит во оваа пресметка. Extra Salt доби директно место во нокаут-фазата, додека Mouz NXT мораше да стигне по потешкиот пат, односно групната фаза. Сепак, и двете екипи се наоѓаат во речиси совршена форма. Extra Salt победи на претходните четири меча, додека Mouz nXT има пет победи на исто толку натпревари. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*